W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu to jest łatwiejsze niż Ci się wydaje.
U większości osób, które marzą o tym, aby zostać DJem klubowym panuje przekonanie, że aby wystąpić w klubie to trzeba mieć znajomości albo być wielką gwiazdą.
Nic bardziej mylnego. Owszem jak będziesz mieć znajomości lub będziesz rozpoznawalną gwiazdą sceny klubowej to będzie Ci łatwiej dostać się do klubu. Lecz to nie jest warunek konieczny.
Znam wiele osób, które zaczynały swoją drogę w DJce od zera. Nie mając żadnych znajomości w branży, a nawet żadnych umiejętności.
Jeśli uważasz, że musisz mieć znajomości, żeby wystąpić w klubie to będzie Ci ciężko się tam dostać bo za każdym razem będziesz sam to warunkował i podważał swoją decyzję.
Zaraz Ci powiem jak możesz wystąpić w klubie tylko jeszcze jedno słowo odnośnie błędnych przekonań albo tego co Ci ktoś mówi, że możesz lub nie.
Kiedyś jak przeczytałem historię Eminema to nie mogłem w to uwierzyć. Jednak jak w kilku źródłach znalazłem te same informację to utwierdziło mnie w przekonaniu, że jak człowiek czegoś chce do to osiągnie.
Eminem jak zaczynał swoją karierę, jeszcze nikt go nie znał, ani świat o nim nie słyszał to wszyscy dookoła mu powtarzali, że rap jest dla czarnoskórych, że oni mają to w genach i jeśli masz inny kolor skóry to nic nie osiągniesz w tej dziedzinie.
Gdyby młody Eminem dał sobie to wmówić i poddał by się na samym starcie to dzisiaj nikt by nie wiedział kto to jest Eminem.
Nie był w stanie zmienić koloru swojej skóry tylko przez to, że się nie poddał i nie dał sobie wmówić jakiś banialuk osiągnął międzynarodową sławę i zrobił wielką karierę.
I Ty mi chcesz powiedzieć, że ktoś Ci powiedział nie masz znajomości to nie zagrasz w klubie?
W historię Eminema bym nie uwierzył, gdybym sam na własnej skórze nie przekonał się, że od zera, bez znajomości i umiejętności można osiągnąć to czego się chce na własnym przykładzie.
A dokładnie w gimnazjum fascynowało mnie zajęcie DJa i przyszła mi myśl do głowy, a może by zostać DJem. Wtedy nie zastanawiałem się czego mi brakuje czyli, że nie znam nikogo w branży i nie potrafię obsługiwać sprzętu.
Bardziej myślałem co by tu zrobić, żeby tym DJem zostać.
Nie próżnowałem w tym czasie i zacząłem nagrywać swoje pierwsze sety. Wtedy jeszcze w programie Virtual DJ na komputerze.
W tamtym czasie byłem także wiernym fanem audycji remiksowane party, która była regularnie emitowana w radiu Index Zielona Góra. Audycja była poświęcona tematyce klubowej, była lista przebojów, transmisje z imprez, informacje i wydarzenia ze świata muzyki klubowej.
W tej audycji emitowano sety Djski. Głównie DJi, którzy współpracowali z prowadzącym audycję.
Ja jako fan tej audycji nie myślałem na zasadzie nie znam prowadzącego audycję to nigdy się tam nie dostanę, bo już bym sam się przekreślił na starcie, a to jest najgorsze co może być.
Nagrałem w programie Virtual DJ najlepszego seta jakiego byłem tylko w stanie, dałem z siebie wszystko i wysłałem do radia wraz z listem motywacyjnym, w którym opisałem kim jestem i dlaczego chciałbym, aby mój set został wyemitowany na antenie.
Nie wierzyłem własnym uszom jak mój set leciał z głośników podczas właśnie tej audycji radiowej. Wtedy zapaliła mi się lampka, że jeśli na czymś mi bardzo zależy to mogę to osiągnąć. To jest pierwszy krok wiara w siebie.
Po samym wyemitowanym secie w radiu nic się nie zmieniło. Tak więc postanowiłem nie odpuszczać i wysłałem kolejnego i kolejnego. Każdy kolejny set starałem się, aby był lepszy od poprzedniego. Siedziałem po nocach i dopierałem utwory, doskonaliłem przejścia niemal do perfekcji.
Finał tej akcji był taki, że prezenter radiowy, który prowadził tą audycję zadzwonił do mnie i zapytał czy nie chcę z nim zagrać w klubie. Szczena mi opadła i zaniemówiłem.
W tamtym czasie poza audycją w radiu to był skład DJi, który jeździł po klubach i prowadził imprezy klubowe. Także to była dla mnie doskonała okazja, aby zagrać pierwszy raz w życiu w klubie.
Pojechałem z nim pierwszy raz, potem zaproponował kolejny wyjazd i kolejny i tak pojeździłem z nim po klubach w województwie lubuskim.
Poza tym, że miałem możliwość występować w klubie na żywo to poznawałem rezydentów, którzy urzędowali w tamtym czasie w klubach i tak oto chłopak bez znajomości w branży zaczął te znajomości nabywać.
Jak widzisz nie trzeba mieć na początku znajomości, każdy kiedyś zaczynał. To jest kwestia jakim jesteś człowiekiem na co dzień. Czy jesteś otwarty na nowe kontakty czy jesteś aspołecznym bucem.
Wiedza na temat skutecznego budowania relacji międzyludzkich jest bardzo obszerna i nie był bym w stanie teraz Ci tego wytłumaczyć jak zyskać przyjaciół i mieć wpływ na ludzi. To nie temat na dziś.
Gdy przekonałem się na własnej skórze, że bez znajomości, bez sprzętu i doświadczenia w branży dostałem się do większości klubów w województwie lubuskim dotarło to do mnie, że się da.
Także po pierwsze uwierz w siebie, wyrzuć ze swojej głowy zbędne ograniczenia i wymówki i zrób pierwszy krok.
W moim przypadku pierwszym krokiem było namiętne wysyłanie setów do radia stacjonarnego.
Teraz mamy powszechny dostęp do Internetu i nawiązywanie kontaktów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.
Chociażby za pośrednictwem Internetu możesz swoją próbkę czyli swojego seta, demo lub promo przesłać osobie, o której wiesz, że mogłaby Cię wkręcić do jakiegoś klubu.
Jednak jakbym dzisiaj zaczynał od zera to na takim samym wysyłaniu swoich próbek umiejętności bym nie poprzestał, ponieważ jeśli to nie daje efektów to najnormalniej w świecie wyruszył bym do klubu na którym mi zależy.
Czyli chodź w miejsca na których Tobie zależy i próbuj poznawać ludzi wpływowych.
W klubie może to być rezydent. Aczkolwiek niekiedy to menedżer lokalu ma większą decyzyjność o tym, kto i kiedy ma grać.
Poznawaj rezydentów, menedżerów, a nawet jak masz dostęp to i właścicieli lokali. Z reguły to są otwarci ludzie na nowe znajomości.
Oczywiście, że przy pierwszym kontakcie mogą Cu odmówić lub Cię spławić. Jednak nie poddawaj się.
Eminem, gdyby uwierzył w to, że tylko czarnoskóry może być raperem to nigdy by współczesny świat o nim nie słyszał.
Obserwuj Instagram
Polub na Facebook
SUBSKRYBUJ kanał, a nic Cię nie ominie
Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie o nowym filmie to zostaw maila TU
Jeden komentarz do „Jak zostać Djem w klubie”
Chciałbym grać w energy